Nasza historia

Przebyliśmy długą drogę w krótkim czasie. W 1999 roku przekształciliśmy się w Ceva Sante Animale i od tamtej pory rośliśmy dynamicznie - często w dwucyfrowym tempie!

Mająca francuskie korzenie Grupa Weterynaryjna pojawiła się na rynku pod koniec lat 70-tych. Początkowo jako SANOFI Sante Nutrition Animale, a potem jako SANOFI SANTE ANIMALE, by w 1995 roku wydzielić ze struktur firmy niezależne laboratorium weterynaryjne pod nazwą CEVA SANTE ANIMALE. Siedziba globalnego zarządu firmy nadal znajduje się w Libourne, we Francji.

Przedsiębiorstwo początkowo zależne było od Sanofi-Aventis, ale w 1999 roku jego zarząd dokonał pierwszego wykupu udziałów powołując Ceva Santé Animale. W ramach dotychczasowych transakcji typu LMBO (Leveraged Management Buy-Out) Zarząd oraz Pracownicy Ceva nabyli większość udziałów ze wsparciem naszych partnerów finansowych.

Podczas pierwszych 10 lat tempo wzrostu firmy wynosiło średnio aż 8,4% - znacznie powyżej średniej w branży. Wynik ten osiągnięty został dzięki wzrostowi opartemu na produktach własnych oraz włączaniu zewnętrznych podmiotów - od 2000 roku Ceva nabyła kilkadziesiąt firm.

Zdolność do pomyślnego integrowania nowych przedsiębiorstw i produktów w celu stworzenia szerszej wizji strategicznej była jednym z decydujących źródeł naszego sukcesu. Nasza kultura oparta na wynikach pozwoliła wielu przedsiębiorcom, którzy dołączyli z zewnątrz, na wolność dalszego zarządzania we własnym stylu przy jednoczesnym wspieraniu wspólnego celu.

W Polsce firma początkowo działała w formie przedstawicielstwa. Osiągając imponujące tempo wzrostu od roku 2007 działamy jako Ceva Animal Health Polska Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie. Stale poszerzamy portfolio naszych produktów.

Powróć na górę